Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 16 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4501

Nie sprzedadzą ośrodka zdrowia

Temat sprzedaży budynku Ośrodka Zdrowia w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Wiślnej 13, w ostatnich miesiącach kilkakrotnie powracał w dyskusjach prowadzonych przez Radnych i Komisje. Sprawa znalazła swój finał na sesji Rady Gminy w dniu 9 sierpnia., na którą zaproszono przedstawicieli Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Helios-Med": dr Joannę Jasicha-Hochuł, dr Krystiana Polaka oraz dr Tadeusza Mrozika.

Po długiej i dość burzliwej dyskusji odstąpiono od sprzedaży budynku i oddania gruntu w wieczyste użytkowanie, uchylając uchwałę Rady Gminy podjętą w październiku 2010 roku.

Gmina Goczałkowice-Zdrój stała się właścicielem nieruchomości przy ul. Wiślnej 13, gdzie znajduje się Ośrodek Zdrowia, w 2006r. W tym samym roku Gmina jako właściciel zawarła na okres 3 lat umowę najmu na tę nieruchomość z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Helios-Med" Sp. z o.o. W 2009r. umowa ta została przedłużona na kolejne 3 lata tj. do 30 czerwca 2012r. Budynek będący przedmiotem najmu wymaga remontu. Ponadto, jako placówka służby zdrowia musi być dostosowany do wymogów określonych przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi.

Wyrażenie w październiku ubiegłego roku przez Radę Gminy zgody na oddanie w drodze przetargu, w użytkowanie wieczyste gruntu o pow. 0.1996 ha, położonego przy ul. Wiślnej 13 oraz sprzedaż znajdującego się na nim budynku było efektem spotkań i analiz przeprowadzonych pod kątem koniecznych remontów i modernizacji oraz źródeł finansowania. Gwarancją kontynuacji działalności leczniczej w tym budynku jest zapis w planie zagospodarowania przestrzennego Gminy dotyczący przeznaczenia nieruchomości.

W ramach wykonania uchwały Rady przez Wójta Gminy, w lutym 2011r. został podany do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, w użytkowanie wieczyste wraz ze sprzedażą znajdującego się na niej budynku. Wartość nieruchomości została wcześniej określona przez rzeczoznawcę majątkowego. Stosownie do przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami kolejnym etapem procedury przetargowej jest ogłoszenie przetargu lecz do tego nie dojdzie ponieważ przyjmując uchwałę o uchyleniu uchwały podjętej w październiku 2010r. odstąpiono od sprzedaży budynku w trybie przetargu nieograniczonego i unieważniono dotychczasowe postępowanie.

Maria Ożarowska / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA