Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 2 października 2011
  • wyświetleń: 1424

Pawłowice: badania profilaktyczne

28 września we wszystkich ośrodkach zdrowia na terenie gminy Pawłowice rozpoczęły się badania profilaktyczne dla mieszkańców.

Mieszkańcy, którzy ukończyli 40 lat mogą skorzystać z markerów nowotworowych wykrywających zmiany w trzustce, jelicie grubym, pod warunkiem, że nie korzystali już z tego typu badań w tym roku.

Osoby, które ukończyły 30 lat mogą wykonać badanie krwi w celu wczesnego wykrycia chorób tarczycy, pod warunkiem że osoby te aktualnie nie są leczone na tego typu schorzenia. Badania są realizowane we wszystkich ośrodkach zdrowia na terenie gminy i będzie można z nich skorzystać do 30 listopada, chyba że wcześniej zostanie wyczerpany ich limit.

Badania są bezpłatne, a ich koszt pokrywany jest z budżetu gminy. W dniu badania należy mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument zawierający adres, PESEL i datę urodzenia.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA