Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 12 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2520

Będzie nowy punkt dla cukrzyków

W maju bieżącego roku, w Ośrodku Zdrowia przy ulicy Wiślnej 13 zostanie uruchomiony Punkt Edukacyjny dla chorych na cukrzycę i osób z problemami metabolicznymi.

cukrzyca
Będzie nowy punkt dla cukrzyków w Goczałkowicach-Zdroju · fot.


Działalność Punktu to wynik współpracy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Terenowego w Goczałkowicach-Zdroju i Czechowicach-Dziedzicach oraz Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Helios-Med.

Zakres działania Punktu obejmuje m.in.: porady oraz konsultacje medyczne z zakresu diabetologii, instruktaż z zakresu stosowania i podawania insuliny, badanie poziomu cukr, badanie hemoglobiny glikowanej, wydawanie materiałów edukacyjnych, a także wydawanie sprzętu do podawania insuliny.

Punkt będzie prowadzony przez mgr Annę Szweda - dyplomowaną pielęgniarkę oraz lekarza diabetologa - Panią Jadwigę Paździora. Początkowo Punkt będzie czynny trzy razy w miesiącu.

Otwarcie Punktu zostanie poprzedzone spotkaniem informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 17 kwietnia o godzinie 16.00 w Urzędzie Gminy. Współorganizatorem spotkania jest Wójt Gminy. W trakcie spotkania zostaną m.in. podane szczegóły dotyczące pracy Punktu, w tym terminy otwarcia oraz godziny przyjęć.

W zamierzeniach kwietniowe spotkanie będzie pierwszym etapem realizacji programu zdrowotnego skierowanego do osób chorych na cukrzycę.

Maria Ożarowska / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA