Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 8 października 2012
  • wyświetleń: 4779

Naturhouse w Pszczynie

Artykuł sponsorowany:

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji dietetycznych w Naturhouse w Pszczynie. W ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Uwaga nadwaga", do końca listopada w pszczyńskiej placówce Naturhouse przy ulicy Rymarskiej 1, będą przeprowadzane bezpłatne konsultacje połączone z pomiarami ciała oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie.

naturhouse
Dietetyk Centrum Naturhouse w Pszczynie mgr Anna Cios-Kornaś


naturhouse
Pszczyński oddział firmy Naturhouse mieści się przy ulicy Rymarskiej 1


Statystyki są alarmujące - już przeszło połowa Polaków ma problemy z nadwagą, a coraz częściej problem ten dotyka także dzieci! Dlaczego tyjemy i jak skutecznie walczyć z nadmiernymi kilogramami?

Według raportów ponad 40% dorosłych mężczyzn i około 30% kobiet ma nadwagę. Na otyłość cierpi z kolei ponad 20% społeczeństwa. Polska znajduje się pod tym względem w czołówce państw na świecie. Co więcej, problem nadmiernych kilogramów dotyka coraz częściej dzieci i młodzież. Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia blisko co trzeci nastolatek w naszym kraju waży ponad normę. Polacy należą również do społeczeństw o wyjątkowo niskim odsetku osób uprawiających sport - tylko 10% dorosłych i mniej niż 30% młodzieży stara się utrzymać sprawność fizyczną.

Dlaczego tyjemy?

Nadmierne kilogramy mogą być wynikiem np. zaburzeń gospodarki hormonalnej, stresu, czynników genetycznych, a także psychologicznych. W przypadku kobiet problemy z nadwagą pojawiają się po ciąży lub podczas menopauzy. - Do najczęstszych czynników sprzyjających otyłości zalicza się niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz mało aktywny tryb życia. Przybieranie na wadze jest skutkiem nieregularnego odżywania, podjadania między posiłkami lub przed snem oraz źle skomponowanego jadłospisu. Złe nawyki żywieniowe powodują, że z problemem nadwagi borykamy się już od najmłodszych lat, a z czasem coraz trudniej jest nam wrócić do prawidłowej masy ciała - mówi Anna Cios - Kornaś, dietetyk z Centrum Naturhouse w Pszczynie. Kolejne diety, które często powodują efekt jo-jo osłabiają jeszcze bardziej nasz organizm. Warto pamiętać, że wielokrotne próby odchudzania, głodówki czy źle dobrane kuracje zamiast pomóc, zwiększają ryzyko wystąpienia otyłości.

Czym grozi otyłość?

- Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko część zagrożeń wynikających z otyłości, która została już uznana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku - dodaje pani Ania. Nadwaga ma szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży, przyczynia się bowiem do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu. Otyłe nastolatki narażone są również na brak akceptacji ze strony rówieśników. Jak można temu zaradzić?

Od czego zacząć?

Podstawą walki z otyłością jest zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy wybierać zbilansowane diety, dostarczające organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, oparte na zasadach zdrowego odżywania. W tym celu warto skorzystać z pomocy dietetyka, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz specjalistycznych badań dopasuje indywidualną kurację odchudzającą, uwzględniając m.in. nasz wiek, przebyte choroby, styl życia, a także nasze upodobania smakowe. Specjalista ds. żywienia pomoże nam również w nauce prawidłowych zasad odżywania, dzięki czemu po zakończeniu kuracji unikniemy efektu jo-jo i zachowamy efekty diety. Wraz ze zmianą nawyków żywieniowych należy zadbać o zdrowy styl życia. Pozbycie się nałogów i regularna aktywność fizyczna będą najlepszym uzupełnieniem diety.

Dołącz do akcji

Ogólnopolska kampania "Uwaga Nadwaga" organizowana przez Centra Dietetyczne Naturhouse ma na celu zwrócenie uwagi na problemy nadwagi i otyłości oraz związane z nimi konsekwencje zdrowotne. Propaguje również zwiększenie świadomości w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach akcji przeprowadzony zostanie szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych. Zaplanowano m.in. spotkania informacyjne z rodzicami oraz pogadanki dla uczniów z udziałem dietetyka.

W czasie trwania kampanii, czyli w dniach 17 września - 30 listopada w Centrum Dietetycznym w Pszczynie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem, połączonych z pomiarami ciała oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Każdy, kto odwiedzi Centrum Naturhouse otrzyma także specjalne poradniki zawierające cenne wskazówki żywieniowe.

Program "Uwaga Nadwaga" został objęty patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Więcej informacji o akcji można uzyskać na stronie organizatora: www.naturhouse-polska.pl.

Aby umówić się na bezpłatną konsultację wystarczy zadzwonić lub kliknąć w poniższy przycisk:

naturhouse


Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Rymarska 1
43-200 Pszczyna
tel. (32) 793- 58- 70
kom. 882 -146 -626

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Piątek: 8:00 - 16:00
Wtorek, Czwartek: 11:00 - 19:00
Środa: 10:00 - 18:00
Sobota: na życzenie klienta.

Lokalizacja pszczyńskiego oddziału firmy Naturhouse43-200 Pszczyna
ul. Rymarska 1

tel. 32 793- 58 -70
kom. 882-146- 626