Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 9 października 2012
  • wyświetleń: 2076

Rozmowy o FAS w Urzędzie Gminy

Urząd Gminy w Pawłowicach wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gorzycach zorganizował bezpłatne szkolenie z zakresu FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy).

FAS, UG Pawłowice
Spotkanie w urzędzie dotyczyło Alkoholowego Zespołu Płodowego. · fot.


FAS, UG Pawłowice
Spotkanie w urzędzie dotyczyło Alkoholowego Zespołu Płodowego. · fot.


Szkolenie skierowane było do nauczycieli, pedagogów szkolnych, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych, członków GKRPA, członków Zespołów Interdyscyplinarnych i innych osób pracujących z dziećmi.

Program szkolenia obejmował tematy: zagrożeń związanych z używaniem alkoholu w ciąży, Alkoholowego Zespołu Płodowego, diagnozy - charakterystycznych objawów, trudności wychowawczych dzieci z FAS. Zainteresowani mogli też dowiedzieć się jak pracować z dziećmi, u których zdiagnozowano FAS. Na zakończenie zaprezentowano film edukacyjny "Wieczne dziecko" i odbyła się dyskusja.

Szkolenie przeprowadzili: Stanisław Wolny (specjalista psychoterapii uzależnień - Dyrektor ds. Lecznictwa Odwykowego Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gorzycach) oraz Katarzyna Bosowska (specjalista psychoterapii uzależnień - Kierownik Oddziału Terapeutycznego Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gorzycach).

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA