Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 5 marca 2013
  • wyświetleń: 1869

Zmień specjalizację z Naturhouse

Artykuł sponsorowany:

W pracy spędzamy połowę aktywnego dnia, gdzie musimy wykazać się energią, kreatywnością, skupieniem, precyzją, a nawet siłą. Aby w pełni efektywnie wykonywać powierzone nam zadania, konieczne jest odpowiednie odżywienie organizmu.

naturhouse


- To w jaki sposób się żywimy w pracy ma zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie, stan zdrowia, a także wygląd - co w wielu zawodach ma duże znaczenie - i wymiernie wpływa na osiągane przez nas sukcesy zawodowe - mówi dietetyk Centrum Dietetycznego Naturhouse w Pszczynie Anna Cios-Kornaś.

naturhouse


Złe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb pracy wiążą się z występowaniem nadwagi i otyłości. Podwyższona masa ciała znacząco wpływa na stan zdrowia pracownika. Ponadto osoby z nadwagą oceniane są jako słabo zorganizowane, leniwe, czy mało skuteczne. Są to stereotypy, ale według badań, wpływają na efektywność pracy. Ponadto żaden szef nie chciałby, aby jego pracownicy byli tak postrzegani, dlatego warto spróbować zmienić ich nawyki żywieniowe, bo jest to na pewno łatwiejsze niż zmiana ogólnych tendencji myślowych w społeczeństwie.

Dodatkowo w Polsce nie ma zwyczaju, aby pracodawcy interesowali się tym, jak pracownicy odżywiają się w miejscu zatrudnienia. Zaś statystyki pokazują, że Polacy nie wiedzą, jak zorganizować żywienie w pracy. Niemniej jednak zatrudniający, dbając o zdrowie pracowników, mogą podsuwać im wskazówki. W porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej mamy jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie i dlatego powstała pierwsza ogólnopolska inicjatywa, która porusza ten temat i jest dobrą okazją, aby zacząć wprowadzać pozytywne zmiany.

naturhouse

"Specjaliści poszukiwani" to akcja organizowana przez Naturhouse (Centra Dietetyczne specjalizujące się w reedukacji żywieniowej).

Udział w kampanii mogą brać wszystkie firmy i instytucje oraz pracownicy indywidualnie. Mimo, że akcja skierowana jest do pracowników i miejsc pracy, to wcale nie chodzi o specjalistów od logistyki czy marketingu, ale specjalistów od "chipsów chrupania" czy "łasuchowania", "kabanosów zajadania", których na pewno znajdziemy za biurkami każdej firmy czy instytucji. A eksperci - dietetycy pomogą zmienić je na nowe specjalizacje od "zdrowego śniadania", "pełnowartościowych obiadów gotowania", czy "warzywnych przekąsek chrupania".

W ramach udziału w akcji edukacyjnej "Specjaliści poszukiwani", która potrwa od 1 marca do końca kwietnia 2013 roku, Naturhouse zapewnia bezpłatne konsultacje i spotkania z dietetykiem w miejscu pracy oraz materiały edukacyjne (np. plakaty), które przypominają pracownikom o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania.

Każdy pracownik otrzyma również ciekawe wskazówki merytoryczne do pobrania oraz zaproszenie do dietetyka. Zachęcamy również do indywidualnego odwiedzenia Centrum Dietetycznego w Pszczynie.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy skontaktować się z organizatorem pod numerem telefonu 882-146-626 lub wejść na stronę www.specjaliści.com i przesłać elektroniczne zgłoszenie swojej firmy. Patronat nad akcją "Specjaliści poszukiwani" objęły: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera.

O Naturhouse - Firma Naturhouse posiada rozbudowaną sieć Centrów Dietetycznych (136 placówek w całej Polsce), w której specjaliści pomagają zdrowo schudnąć, wprowadzić zdrowe zasady żywienia, czy tez zadbać o zdrowy wygląd: skórę, włosy, paznokcie. Ekspertyza Naturhouse jest kompleksowa: obejmuje indywidualny plan dietetyczny, opiekę dietetyka (cotygodniowe spotkania) i naturalną suplementację.

Możesz zgłosić się na taką bezpłatną konsultację, wypełniając formularz:

naturhouse


Efekty metody Naturhouse możecie zobaczyć tutaj:

nturhouse


lub umówić się telefonicznie:

Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Rymarska 1 43-200 Pszczyna 43-200
tel. (32) 793-58-70
kom. 882-146-626
e-mail: [url=pszczyna.rymarska@naturhouse-polska.com]pszczyna.rymarska@naturhouse-polska.com[/url]

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Piątek: 08:00 - 16:00
Środa: 10:00-18:00
Wtorek, Czwartek: 11:00 - 19:00
Sobota (9 marzec): 09:00 - 13:00 

43-200 Pszczyna
ul. Rymarska 1

tel. 32 793- 58 -70
kom. 882-146- 626