Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

 • 21 września 2015
 • wyświetleń: 6531

Kacper schudł 12,2 kg w 3 miesiące!

Artykuł sponsorowany:

Jak schudnąć ponad 12 kg w 3 miesiące? Przeczytajcie krótki wywiad z 12-letnim Kacprem, który wraz z Centrum Dietetycznym Naturhouse z Pszczyny osiągnął ten imponujący wynik.

logo naturhouse


naturhouse
Kacper schudł 12,2 kg w 3 miesiące!


1. Co było przyczyną Twoich problemów z wagą?

Przyczyną moich problemów z wagą było ciągłe podjadanie szczególnie wieczorami. W moim jadłospisie dominowały słodycze i wody smakowe. Nie jadłem śniadań, bo uważałem to za zbędny posiłek.

2. Jak czułeś się przed dietą?

Przed dietą czułem się ociężały i miałem niską samoocenę z powodu mojego wyglądu. Ciężko było mi się skupić na nauce i w ogóle myśleć, na lekcjach w-fu bardzo się męczyłem i nie dawałem sobie rady nawet z najprostszymi ćwiczeniami. Im więcej jadłem, tym bardziej byłem głodny.

3. Jak radziłeś sobie z pokusami?

Częściowo wyręczyła mnie moja mama, bo wyrzuciła wszystkie słodycze i inne kaloryczne ("śmieciowe") jedzenie z domu. Ale przecież pokusy są wszędzie: w szkole, sklepie, u znajomych... Zrozumiałem, że jeśli nic z sobą nie zrobię to będzie jeszcze gorzej. Zawziąłem się i mimo, że było ciężko nie podjadałem, bo wiedziałem, że to dla mojego dobra. Z biegiem czasu widziałem, że ochota na słodkie mija i nie odczuwam chęci schrupania słodyczy. A zwłaszcza jak się widzi z tygodnia na tydzień efekty diety, to motywacja rośnie.

4. Co zyskałeś dzięki diecie?

Dzięki diecie zyskałem pewność siebie i lepszą samoocenę. Nie wstydzę się tak siebie. Mam lepszy kontakt z rówieśnikami. Jestem weselszy i przede wszystkim poprawiłem się w nauce. Wszystko przychodzi mi prościej, lepiej koncentruję się na lekcjach, szybciej odrabiam zadania, polubiłem w-f.
Nauczyłem się dobrych nawyków żywieniowych, które myślę, że pozostaną mi już na zawsze. Wiem co jest zdrowe, a czego mam unikać. Nie wychodzę z domu bez pożywnego śniadania. Jestem innym chłopcem, bardziej otwartym na świat.

5. Czy bałeś się pierwszej wizyty w Naturhouse?

To mało powiedziane, że bałem się. Po prostu stwierdziłem, że nigdzie nie idę. Moje wyobrażenie o dietetyku było takie, że będą mnie głodzić i karmić samymi sałatkami. A tu miłe zaskoczenie. Miałem tak rozpisany harmonogram żywieniowy, że czasami nie byłem w stanie tego wszystkiego przejeść i to same pyszne rzeczy. Taka dieta to czysta przyjemność. Zwarzywszy jeszcze na to, że waga leci w dół.

6. Kto wspierał Cię w czasie kuracji?

W czasie kuracji wspierała mnie cała rodzina. Bez nich nie dałbym sobie rady. Dzięki Naturhouse nauczyliśmy się zdrowo żyć. Teraz dzień całej naszej rodziny, harmonogram jedzenia i jego jakość diametralnie się zmieniła. Wiemy co jest dobre, a czego mamy unikać. Sport stał się naszą rodzinną pasją. Odmieniło się całe nasze życie. I to wszystko dzięki takiej oto diecie.

Kacper Szweda

 • Wiek: 12 lat
 • Wzrost: 155,5 cm
 • Waga przed dietą: 60,9 kg
 • Waga po diecie: 48,7 kg
 • Czas diety: 3 miesiące


Maja Estkowska
Dietetyk Naturhouse w Pszczynie- Maja Estkowska - Kacper to jeden z moich najmłodszych i najbardziej zdyscyplinowanych pacjentów. Praca z nim to była czysta przyjemność. Poradził sobie lepiej niż niejeden dorosły i udowodnił, że chcieć to móc.


Konsultacje

W ramach IV edycji akcji ogólnopolskiej "UWAGA NADWAGA", która ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych i walki z nadmiernymi kilogramami, zapraszamy na konsultacje z dietetykiem do naszego Centrum. Akcja trwa od 14 września 2015r. do końca listopada.

Umów się na konsultację


LokalizacjaGodziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 8.00-16.00
 • Wtorek: 11.00-19.00
 • Środa: 10.00-18.00
 • Czwartek: 11.00-19.00
 • Piątek: 7.00-15.00


43-200 Pszczyna
ul. Rymarska 1

tel. 32 793- 58 -70
kom. 882-146- 626