Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 13 września 2016
  • wyświetleń: 21268

TVP Katowice w programie "na żywo" o sytuacji w szpitalu

TVP Katowice w programie Głos Regionu pokazało kolejny raz problem w Pszczyńskim Szpitalu a także w innych szpitalach zarządzanych przez Centrum Dializa. Materiał został wyemitowany na żywo w niedzielne popołudnie. Dziś można obejrzeć go na stronie stacji.

TVP Info w Pszczynie - materiał ws. szpitala - 11.09.2016 · fot.


W rozmowie z prowadzącym udział wzięli radni powiatowi (Agata Tucka-Marek, Damian Cieszewski, Bogumiła Boba, Waldemar Januszewski), byli pracownicy placówki zdrowia, byli pacjenci i ich rodziny. Starostwo Powiatowe w Pszczynie reprezentował Tymoteusz Wallus, asystent prasowy urzędu. Na spotkaniu nie pojawił się natomiast nikt z dzierżawiącej szpital spółki Centrum Dializa, która zakomunikowała, że nawet gdyby była taka możliwość, to świadomie nie chce ona uczestniczyć w tym programie, zarzucając mu nieobiektywność.

Na antenie radny Waldemar Januszewski przypomniał także o komisji radnych powiatowych, na której pojawił się właściciel spółki Centrum Dializa. Jak zaznaczył przed kamerą, pacjenci, mieszkańcy i samorządowcy byli podczas tego spotkania obrażani. - Byliśmy wyzwani od kapusi i donosicieli, dlatego, że donieśliśmy do mediów, żeby ten problem naświetlić i pokazać - wspominał Waldemar Januszewski. - To co działo się na komisji to był skandal. Dzierżawca obiektu wypowiedział się, że ani złotówki nie dołoży do tego obiektu - opisywał radny.

W materiale pojawiła się też nagrana wcześniej wypowiedź Małgorzaty Doros, rzecznika prasowego śląskiego oddziału NFZ, która zapowiedziała, że wyniki przeprowadzonych w szpitalu kontroli poznamy najwcześniej w połowie października.

Prowadzący zwrócił uwagę, że pszczyński szpital to nie jedyna placówka zdrowia dzierżawiona przez spółkę Centrum Dializa z Sosnowca. Również w innych dopatrzono się problemów. Pełen materiał można obejrzeć na stronie tvp3.tvp.pl/26908828/11092016

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA