Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 8 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1334

Warsztaty kulinarne dla mieszkańców Osiedla Powstańców Śląskich

W październiku i listopadzie odbyły się warsztaty kulinarne dla mieszkańców Poligonu.

Warsztaty kulinarne dla mieszkańców Osiedla Powstańców Śląskich - 10/11/2016 · fot.


Pierwsze spotkanie "O obiadkach dla niejadka" było przeznaczone dla rodziców. A oto kilka rad: Nigdy nie zniechęcajmy się, kiedy po kilku podaniach nowej potrawy dziecko nadal jej nie chce jeść. Przeciętne dziecko potrzebuje ok. 12 prób podania nowej potrawy, nim ją spróbuje i polubi. Nigdy nie mówmy przy dziecko "Ja tego nie lubię". Mama i tata są w tym wieku największymi autorytetami. Dobrym pomysłem jest gotowanie razem z dzieckiem i wspólne posiłki. Niech nieakceptowana potrawa np. brokuł leży na talerzu dziecka i czeka. Może za którymś razem dziecko go ugryzie. Częstym błędem jest nakładanie dziecku na talerz tylko wybranych potraw.

Ale warsztaty to nie tylko prelekcja. Była degustacja smacznych i zdrowych przekąsek, ciekawe konkursy dla rodzin i przepisy dla każdego.

Drugie spotkanie z cyklu miało innych adresatów "Dieta 50 plus, czyli mniej cukru i tłuszczu". Ale, aby wystarczająco zadbać o zdrowie w tym wieku, nie wystarczy tylko odpowiednia dieta. Nieodłącznym elementem powinna być również aktywność fizyczna. Ciekawa prelekcja, konkursy dla seniorów i wspólne ćwiczenia z trenerem. A po wysiłku lekka przekąska i ważne informacja. Przyjacielem osób po 50. roku życia jest woda. Picie wody jest zalecane w każdym wieku, jednak dla seniorów odpowiednia ilość wody jest szczególnie istotna.

Wyszliśmy najedzeni, ale nie przejedzeni, z przepisami do wypróbowania w domu. Polecamy: domowy chleb, ciasto marchewkowe, pasta z humusu, woda z rozmarynem i ziarnami granatu i wiele innych łatwych do przyrządzenia potraw.

Beata Hellwig

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA