Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 15 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 9740

W powiecie powstaje inhalatorium, będzie kosztować ok. 2 mln złotych

Rozpoczęły się prace przy budowie inhalatorium w Pawłowicach. W ubiegłym tygodniu plac budowy został przekazany wykonawcy, którym jest firma SKID z Pawłowic.

Projekt inhalatorium w Pawłowicach · fot.


Inhalatorium będzie znajdować się w parku przy Willi Reitzensteinów, w której funkcjonuje przychodnia zdrowia. Wewnątrz znajdzie się fontanna rozpylająca solankę, czyli naturalny surowiec o właściwościach leczniczych, uodparniających i relaksujących służący m.in. do inhalacji. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa F-11 z Krakowa. Koszt inwestycji, która zakończy się we wrześniu, wynosi 1,9 mln zł.

Inhalatorium jest obiektem zamkniętym, w którym kuracjusze oddychają rozpyloną w powietrzu wodą solankową. Regularne przebywanie w inhalatorium pozwala m. in. prawidłowo funkcjonować tarczycy (wdychanie jodu), oczyszczać płuca i oskrzela, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku osób pracujących w dużym zapyleniu i wysokiej temperaturze (np. górnicy), łagodzi objawy alergii, wzmacnia odporność, przeciwdziała nawracającym chorobom układu oddechowego.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA