Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 29 czerwca 2017
  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 11056

Pszczyński szpital w sieci - będzie miał zapewnione finansowanie z NFZ

27 czerwca ogłoszono listę placówek włączonych w sieć szpitali, czyli grupę świadczeniodawców, którzy od października będą mieli zapewnione finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W wykazie znalazł się także pszczyński szpital.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot.


Na podstawie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił wczoraj wykaz świadczeniodawców zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej na terenie województwa śląskiego.

Na podstawie ww. nowelizacji zostanie utworzona tzw. sieć szpitali, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ).

Placówki, które znajdują się na liście będą podzielone na kilka poziomów: szpitale I stopnia, szpitale II stopnia, szpitale III stopnia, szpitale pediatryczne, szpitale ogólnopolskie oraz szpitale onkologiczne lub pulmonologiczne.

Co ważne sieć szpitali obejmować będzie też ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w przychodniach przyszpitalnych, a także według zapowiedzi nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

W sieci szpitali I stopnia znalazł się także szpital w Pszczynie prowadzony obecnie przez Centrum Dializa sp. z.o.o. Zgodnie z ogłoszonym wykazem, w pszczyńskim szpitalu funkcjonować będzie izba przyjęć oraz sześć oddziałów: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne (w tym pododdziały neurologii i geriatrii), ortopedia i traumatologia narządu ruchu, neonatologia oraz położnictwo i ginekologia. Dwa ostatnie oddziały zachowały dotychczasowy drugi poziom referencyjności.

Ponadto, w pszczyńskich poradniach przyszpitalnych będą udzielane porady specjalistyczne z zakresu chirurgii ogólnej, gastroenterologii, hematologii, neonatologii, neurologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu położnictwa i ginekologii, preluksacji oraz urologii. Szpital będzie także realizował m.in. świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie tomografii komputerowej oraz badań endoskopowych przewodu pokarmowego (gastroskopii i kolonoskopii).

Placówki zakwalifikowane do sieci będą miały zagwarantowaną umowę z NFZ na cztery lata.

Pełny wykaz szpitali zakwalifikowanych do sieci i zakres świadczeń można znaleźć tutaj: www.nfz.gov.pl/bip/oddzialy-wojewodzkie-nfz/

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA