Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 30 września 2017
  • 2 października 2017
  • wyświetleń: 11306

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w powiecie pszczyńskim

W związku z reformą systemu ochrony zdrowia od 1 października nastąpią zmiany w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Szpital w Pszczynie
Od 1 października świadczenia nocnej i świątecznej pomocy medycznej będą realizowane w Szpitalu w Pszczynie. · fot.


Dotychczas poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych) jest prowadzona przez NZOZ Pogotowie Ratunkowe w Pszczynie z siedzibą przy ul. Cieszyńskiej 9, a świadczenia udzielane są w budynku CM Panaceum przy ul. Dobrawy. Już w najbliższą niedzielę się to zmieni. Jak informuje Śląski Oddział Wojewódzki NFZ, od 1 października, od godz. 8.00 pacjenci w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej przyjmowani będą w Szpitalu w Pszczynie, ul. Antesa 11.

Wszystko dlatego, że szpitale, które wchodzą do tzw. sieci szpitali są zobowiązane prowadzić nocną i świąteczną opiekę medyczną u siebie. Szpital w Pszczynie prowadzony przez Centrum Dializa Sp. z o.o. wszedł do sieci szpitali I stopnia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:
  • w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.


Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.


Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Pszczynie w CM Panaceum (ul. Dobrawy 7) będą udzielane do godz. 8.00 w dniu 1 października (niedziela). Od godz. 8.00, 1 października świadczenia nocnej i świątecznej pomocy medycznej będą realizowane w Szpitalu w Pszczynie, przy ul. Antesa 11, tel. 32 210-50-02 wew. 307

Listę nowych punktów świadczących nocną i świąteczną opiekę medyczną w województwie śląskim można znaleźć na stronie katowickiego NFZ: www.nfz-katowice.pl/news/71/dla-pacjenta/aktualnosci-dla-pacjentow/118288 (lista jest w trakcie aktualizacji).

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA