pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 18 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5806

Starosta wziął udział w spotkaniu na temat służby zdrowia

Starosta pszczyński, Paweł Sadza wziął udział w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Głównym tematem była służba zdrowia.

Konwent Powiatów w Wiśle - 01.2018 · fot.


Na zaproszenie starosty cieszyńskiego Janusza Króla w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Gościem Konwentu był wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

W spotkaniu, które poświęcone było służbie zdrowia uczestniczyło 16 starostów województwa śląskiego, na czele z przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego Andrzejem Płonką. Samorządowcy zapoznali się m.in. z założeniami Kampanii Społecznej "Wyścig o każdą minutę", które przedstawił prof. dr hab. n. med. Lech Poloński ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Przedstawicielka Wydziału Zdrowia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zapoznała natomiast uczestników posiedzenia z zasadami funkcjonowania ratownictwa medycznego na poziomie woj. śląskiego w świetle wejścia w życie systemu tzw. sieci szpitali.

Uczestniczący w konwencie wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podziękował starostom za dotychczasową współpracę. - Mija właśnie 2 lata, odkąd zostałem powołany na urząd wicewojewody. Te lata były z mojego punktu widzenia bardzo owocne, jeśli chodzi o współpracę w Państwem, którą sobie bardzo cenię - mówił wicewojewoda Chrząszcz. Podziękował starostom za pracę przy Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dodając, że wnioski były bardzo profesjonalnie przygotowane, wspomniał także o współpracy przy programie "Za życiem".

- Proszę jednocześnie, by korzystać z programu Senior+ i mam nadzieję, że kolejny program, Mieszkanie+, będzie dobrze realizowane wspólnie z samorządami. Chcę także Państwa zachęcić do zaangażowania się w program "Niepodległa". To szczególny projekt i zależy nam, aby pojawiły się w nim pomysły nie tylko z samego serca Śląska, ale także z Podbeskidzia i Częstochowy - wyjaśniał wicewojewoda Jan Chrząszcz. Poinformował starostów, iż wojewoda, podobnie jak w zeszłym roku, przekazał środki na zakup 6 karetek oraz na sprzęt do kompresji klatki piersiowej. - Wiem, że i ambulansy, jak i te urządzenia będą efektywnie wykorzystywane na potrzeby ratowania zdrowia i życia mieszkańców miast i powiatów -podkreślał.

Temat zdrowia zdominował konwent. Starostowie otrzymali informacje na temat ratownictwa medycznego. - W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę zespołów ratownictwa ze 155 na 161. Utworzono 6 nowych podstawowych zespołów z miejscem stacjonowania w Łękawicy, Sławkowie, Gliwicach, Zabrzu, Knurowie i Mykanowie - relacjonowała Monika Kozieł, pracownik Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.