Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 4413

Starostwo Powiatowe odniosło się do oświadczenia Centrum Dializa

Do redakcji portalu pless.pl wpłynęła informacja Starostwa Powiatowego w Pszczynie w sprawie oświadczenia spółki Centrum Dializa sprzed kilku dni. Samorząd informuje, że kwota, która została wpłacona do kasy powiatu, jest niższa o przeszło 8 milionów niż podaje spółka. Pełną treść informacji publikujemy poniżej.

Informacja Starostwa Powiatowego w Pszczynie ws. oświadczenia spółki Centrum Dializa:

W oświadczeniu spółki Centrum Dializa sp. z o.o. opublikowanym na portalu pless.pl w artykule "Centrum Dializa odpowiada radnym powiatowym ws. szpitala" znalazła się nieprawdziwa informacja, jakoby od 2011 r. spółka wpłaciła do kasy powiatu 38 mln zł w postaci czynszu dzierżawnego.

Informujemy, że od 2011 r. Centrum Dializa sp. z o.o wpłaciła na konto powiatu kwotę 20 mln 418 tys. zł z tytułu czynszu za dzierżawę budynków szpitala. Ponadto spółka wpłaciła 8 mln 677 tys. 650 zł na konto SP ZOZ w Pszczynie w ramach dzierżawy sprzętu. Razem daje to kwotę 29 mln 95 tys. 650 zł. Podane kwoty są kwotami brutto, od których został odprowadzony podatek VAT (23%).

Środki za dzierżawę budynków i sprzętu w znaczący sposób pomagają w spłacaniu zadłużenia szpitala, które w momencie podpisywania umowy dzierżawy ze spółką Centrum Dializa wynosiło ok. 30 mln zł. Do tej pory powiat spłacił niemal 80% tej kwoty.


43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA