Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 28 lutego 2018
  • 3 marca 2018
  • wyświetleń: 13199

Drony sprawdzą czym palimy? Nowy pomysł na walkę ze smogiem

W ciągu najbliższych kilku tygodni nad naszymi domami mogą pojawić się drony. Straż miejska chce wprowadzić w gminie Pszczyna program pilotażowy, w ramach którego sprawdzi zanieczyszczenia wydostające się z kominów.Podczas zebrań osiedlowych oraz sołeckich odbywających się na terenie naszej gminy strażnik miejski informuje mieszkańców o kontrolach prowadzonych przez Eko-Patrole. O ich wynikach pisaliśmy w artykule: "Więcej kontroli, mniej mandatów. Eko-patrol sprawdza paleniska". Komendant Artur Krzyżaniak zasygnalizował również, że ma nowe pomysły na walkę ze smogiem.

- Pracujemy nad programem pilotażowym. W tym sezonie grzewczym będzie chodziło o dwie godziny lotu dronem pod kątem spalania śmieci: godzinę na sołectwach i godzinę w mieście. Wskażemy te miejsca na podstawie analizy danych z czujników - poinformował nasz portal Artur Krzyżaniak, komendant straży miejskiej w Pszczynie.

smog,kolonia jasna,dron
Drony sprawdzą czym palimy? Nowy pomysł na walkę ze smogiem · fot.


Informację potwierdził również Dariusz Skrobol. - Idziemy w tym kierunku, żeby zadysponować drona do sprawdzania zanieczyszczeń. Jesteśmy w kontakcie z kilkoma firmami, czekamy na ostateczne potwierdzenie cen, ponieważ nie jest to tania usługa - zaznaczył burmistrz.

Docelowo program miałby zostać wprowadzony w ciągu kilku najbliższych tygodni. Strażnik miejski zapewnił, że jak tylko umowa zostanie podpisana, kontrole będą prowadzone na terenie całej gminy.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA