Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 7 marca 2018
  • wyświetleń: 903

Zbliża się finał prac w ośrodku zdrowia w Golasowicach

Ekipa budowlana remontuje starą część ośrodka zdrowia w Golasowicach. Na piętrze i parterze trwają prace przy odnawianiu gabinetów lekarskich.

Ośrodek zdrowia, Golasowice
Remontowany ośrodek zdrowia w Golasowicach · fot.


W maju ubiegłego roku rozpoczęła się rozbudowa ośrodka zdrowia w Golasowicach. Inwestycja obejmuje wyremontowanie parkingu znajdującego się za budynkiem, dobudowanie nowej części do już istniejącej oraz wyremontowanie starej części.

Prace na parkingu i w nowej części obiektu są już zakończone. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego z Pszczyny pozytywnie zaopiniował i odebrał parking oraz dobudowaną część. W nowym budynku znajduje się m. in. szyb windowy z platformą dla osób niepełnosprawnych oraz klatka schodowa, która po zakończeniu robót obsługiwać będzie nową i starą część. Wejście główne, dotychczas znajdujące się z przodu budynku, zostało przeniesione od strony parkingu. Nad całym budynkiem wykonano nową konstrukcję dachu oraz zmieniono jego pokrycie.

Ośrodek zdrowia, Golasowice
Remontowany ośrodek zdrowia w Golasowicach · fot.


Aktualnie ekipa budowlana remontuje starą część ośrodka. Po remoncie budynek będzie miał wykonaną izolację, osuszone piwnice, docieplone ściany zewnętrzne. Wymieniona zostanie stolarka okienna i posadzka. Jednym z istotnych elementów robót budowlanych będzie wyburzenie zewnętrznej klatki schodowej.

Ośrodek zdrowia, Golasowice
Remontowany ośrodek zdrowia w Golasowicach · fot.


Na piętrze i parterze trwają prace przy odnawianiu gabinetów lekarskich. Ośrodek Zdrowia, pomimo trwającej inwestycji, nieprzerwalnie prowadzi działalność wykorzystując dobudowaną część. Na parterze znajduje się rejestracja, a na piętrze udostęniony został gabinet, gdzie przyjmowani są mali pacjenci. Pacjenci korzystają też z nowych sanitariatów. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Margo s.c. i Izobud s.c.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA