Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 10 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8442

10-miesięczny Wiktor choruje na SMA 1. Trwa zbiórka pieniędzy

Wiktorek Kałuża urodził się 10 czerwca 2017 roku jako zdrowe dziecko. Kilka miesięcy później okazało się, że choruje na SMA 1 (Rdzeniowy Zanik Mięśni). Chłopcu może pomóc specjalistyczna rehabilitacja oraz leki - na to jednak potrzebne są pieniądze, dlatego w internecie zorganizowano zbiórkę na ten cel.

10-miesięczny Wiktor choruje na SMA 1
10-miesięczny Wiktor choruje na SMA 1 · fot.


Rdzeniowy Zanik Mięśni to choroba postępująca, która powoduje zanik wszystkich mięśni, nawet tych odpowiedzialnych za oddychanie. Wiktorek rehabilituje się metodą Vojty, która przynosi lekkie efekty, ale potrzebuje leku, który uratuje jego życie - NUSINERSEN. Nie jest on jednak refundowany w Polsce. Rodzice walczą, żeby chłopiec mógł go dostać w naszym kraju, lecz gdy się to nie uda, pozostaje wyjazd za granicę.

Cel zbiórki opiewa na kwotę 100.000 zł. Pieniądze przekazane zostaną na pokrycie kosztów wizyt u lekarzy, rehabilitację, zakup sprzętów rehabilitacyjnych i sprzętów ratujących życie, w razie gdyby choroba zaatakowała mięśnie oddechowe, a tak może się stać, jeśli chłopiec nie dostanie leku.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu pomagam.pl.

10-miesięczny Wiktor choruje na SMA 1

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA