Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 10 kwietnia 2018
  • 17 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 35430

[WIDEO, ZDJĘCIA] Ratujmy nasz szpital - pikieta mieszkańców

W poniedziałek, 16 kwietnia przed budynkiem szpitala odbyła się pikieta mieszkańców w obronie pszczyńskiej placówki zdrowia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 mieszkańców, a ponad 2000 podpisów zostało złożonych we wtorek na ręce Jerzego Szafranowicza, dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zapis relacji na żywo

Loading...


- Drodzy Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego, istnieje zagrożenie nie otrzymania kontraktu na leczenie i usługi medyczne dla Naszego Szpitala. To My Mieszkańcy musimy pokazać Dyrektorowi Narodowego Funduszu Zdrowia, jak bardzo nam zależy, aby szpital funkcjonował w Naszym Powiecie. Zjednoczmy nasze siły, nie szukajmy winnych, nie dzielmy się na żadne grupy polityczne. Teraz ważne jest tylko otrzymanie kontraktu przez Powiat Pszczyński, który pozwoli Nam się leczyć tu na miejscu w Pszczyńskim Szpitalu - apelowała Marcelina Leki, organizatorka akcji "Ratujmy nasz szpital".

Ratujmy nasz szpital - pikieta mieszkańców w obronie placówki - 16.04.2018 · fot.


Pikieta odbyła się w poniedziałek, 16 kwietnia o godzinie 16.30 przed budynkiem szpitala od strony Palais. Podczas demonstracji zbierano podpisy mieszkańców, które jako apel zostały przekazane we wtorek do dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ Jerzego Szafranowicza o przekazanie kontraktu dla Powiatu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 mieszkańców. Wśród nich był starosta Paweł Sadza oraz wicestarości: Krystian Szostak i Grzegorz Nogły. Obecni byli również radni powiatowi i miejscy, sołtysi z terenu gminy Pszczyna, a także byli i obecni pracownicy szpitala.

Ratujmy nasz szpital - pikieta mieszkańców w obronie placówki - 16.04.2018
Ratujmy nasz szpital - pikieta mieszkańców w obronie placówki - 16.04.2018 · fot.


Treść listu przekazanego do Jerzego Szafranowicza, Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

My mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego zwracamy się z prośbą o przekazanie kontraktu na leczenie i wszelkie usługi medyczne realizowane dotychczas przez spółkę Centrum Dializa Sp. z o.o. z Sosnowca w Szpitalu w Pszczynie Powiatowi Pszczyńskiemu.

Zdajemy sobie sprawę, iż należy dokonać wielu niezbędnych zmian, ale mamy pewność, że Powiat Pszczyński dołoży wszelkich starań, aby sprostać wszystkim wymaganiom umożliwiającym funkcjonowanie tego Szpitala.

My mieszkańcy chcemy się leczyć w naszym pszczyńskim szpitalu, dlatego w dniu 16 kwietnia 2018 roku o godzinie 16.30 organizujemy przed pszczyńskim szpitalem pikietę, aby pokazać jak bardzo nam zależy, żeby leczyć się tu na miejscu.

Chcemy również podziękować za dotychczasowe podjęte działania mające na celu prawidłowe funkcjonowanie tej placówki oraz żywimy nadzieję, że podejmie Pan odpowiednie decyzje umożliwiające przejęcie kontraktu przez Powiat Pszczyński.


Z wyrazami szacunku
Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego




43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA