Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 2 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1413

Pracownicy ZM Kania honorowo oddadzą krew

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. poszerzają swoją działalność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Już 14 czerwca, w Światowy Dzień Krwiodawstwa, na terenie zakładu w Goczałkowicach-Zdroju pojawi się autobus ze Śląskiego Centrum Krwiodawstwa, a pracownicy ZM Kania oddadzą w nim krew.

Akcja krwiodawstwa na terenie ZM Kania to pierwsze tego typu wydarzenie w historii firmy. I, jak zapewniają jej przedstawiciele, nie ostatnie, gdyż kolejna akacja planowana jest na jesień na terenie zakładu w Pszczynie przy ul. Korczaka. W Goczałkowicach krew odda kilkudziesięciu pracowników firmy.

- Pomysł zorganizowania akcji krwiodawstwa spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem naszej załogi. Ludzie chcą bezinteresownie pomagać i są świadomi, jak ważna jest to pomoc - mówi Dominika Rąba, wiceprezes Zarządu ZM Kania. I dodaje: - Jeżeli akcje oddawania krwi, które organizujemy w tym roku, okażą się sukcesem, to z pewnością włączymy je na stałe do kalendarza każdego roku.

Odbiorcami pobranej krwi, pochodzącej z analogicznych zbiórek do tej w ZM Kania, są zwykle szpitale, kliniki oraz instytuty dokonujące skomplikowanych operacji, przeszczepów i innych zabiegów, do przeprowadzenia których krew jest niezbędna. Krew jest pobierana od pełnoletnich, zdrowych osób, które zadeklarują swoją dobrą wolę. Krwiodawstwo w Polsce jest oparte na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Każda osoba, która chociaż raz oddała krew lub jej składniki, otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA