Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 18 czerwca 2018
  • 19 czerwca 2018
  • wyświetleń: 23587

Dwa piętra szpitala po remoncie. Wkrótce wyniki konkursu na leczenie

Za ponad 400 tys. zł powiat pszczyński wyremontował V i VI piętro szpitala, na których spółka Centrum Dializa nie prowadziła działalności medycznej. Prace ruszyły 21 maja.

Szpital po remoncie - 06.2018 · fot.


Ekipa remontowa gruntowała i malowała ściany i sufity sal chorych i korytarzy, wymieniła wykładzinę podłogową, zamontowała wyposażenie łazienek, naprawiła i pomalowała drzwi, parapety wewnętrzne oraz wymieniła lampy sufitowe wraz z instalacją elektryczną. W gotowych pomieszczeniach ustawiono sprzęty.

W ostatnich tygodniach powiat pszczyński na remonty, pozyskanie sprzętu i przygotowanie do prowadzenia szpitala przeznaczył 4,8 mln zł. W tym roku powiat po raz pierwszy finansuje zarówno długi starego, publicznego szpitala, a także inwestuje w nowy. Łącznie przeznaczy na ten cel 6 mln 340 tys. zł. Zakupione zostały m.in. nowe łóżka dla pacjentów z materacami, szafkami i stojakami na kroplówki, aparat USG, stół operacyjny oraz 10 nowoczesnych łóżeczek dla noworodków.

W połowie tygodnia Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnie konkurs na leczenie szpitalne w powiecie pszczyńskim na okres od 1 lipca 2018 do 30 czerwca 2021 r. Ofertę do konkursu złożył powiat pszczyński, który chce leczyć pacjentów w nowym Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA