Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 22 czerwca 2018
  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 1695

"Manufaktura zdrowia" - powrót do naturalnego żywienia w Skansenie

Manufaktura zdrowia w Pszczyńskim Skansenie powstała z chęci powrotu do naturalnego i prostego żywienia naszych przodków, co idealnie komponuje się z charakterem tego miejsca - Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Pomysł zrodził się z chęci pomocy tym wszystkim, którym zmiana nawyków żywieniowych spędza sen z powiek.

„Manufaktura zdrowia” - powrót do naturalnego żywienia w Skansenie · fot.


Celem zajęć jest budowanie świadomości żywieniowej wśród mieszkańców, jak również obalanie powszechnie obowiązujących stereotypów szczególnie wśród dzieci, młodzieży, że to co zdrowe jest niedobre. Tego typu stwierdzenia wynikają niejednokrotnie z braku wiedzy na temat produktów i możliwości ich zastosowania. Nadszedł czas, aby to zmienić!

Zajęcia w "Manufakturze Zdrowia" mają na celu pokazanie dzieciom, młodzieży i dorosłym, że istnieją zdrowe wartościowe produkty, które z powodzeniem można wykorzystać jako bazę do przyrządzenia np. zdrowego deseru, przekąsek itp. które będą alternatywą dla gotowych, wysokoprzetworzonych słodyczy. Pamiętajmy, że żywienie ma niebagatelny wpływ na rozwój zarówno fizyczny i umysłowy, dlatego wpojenie dzieciom i młodzieży odpowiednich nawyków żywieniowych i przekonanie co do ich słuszności ma istotne znaczenie i zapewne będzie procentowało w dorosłym życiu, ponieważ " Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał ". Zajęcia będą również pomocne osobom dorosłym pragnącym świadomie się odżywiać, w tym także rodzicom dzieci z problemami żywieniowymi.

Skansen proponuje dwa rodzaje zajęć:
  • "Słodko, zdrowo i z pomysłem" - zajęcia skierowane do dzieci oraz dzieci z rodzicami/opiekunami. Podczas zajęć będziemy pracowali w grupach. Dzieci, które przyjdą na warsztaty z rodzicami, będą pracowały z rodzicami/opiekunami, natomiast dzieci, które będą uczestniczyły same, będą pracowały pod opieką prowadzącego zajęcia.
  • "Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych" - zajęcia skierowane do osób dorosłych składające się z części wykładowej z elementem warsztatowym w wersji kulinarnej lub analizą jadłospisów.


Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.skansen.pszczyna.pl.

Terminy najbliższych zajęć: "Słodko, zdrowo i z pomysłem" - 14 lipiec, z kolei "Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych" - 21 lipiec. Ponadto Skansen wprowadza możliwość wykupienia karnetów na udział w zajęciach. Karnet obejmuje cykl trzech zajęć odbywających się w kolejnych miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień. Koszt karnetu na cykl 3 zajęć dla dzieci i dorosłych: 84 zł (koszt jednych zajęć w karnecie: 28 zł). Karnet może być wykorzystany tylko przez jedną osobę w czasie kolejnych trzech miesięcy (lipiec, sierpień, wrzesień). Koszt pojedynczych zajęć wynosi 38 zł.

Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłaszać pod numerami telefonu: (32) 210-57-77; 604-508-718 lub osobiście w Skansenie do dnia 8 lipca w przypadku zajęć " Słodko, zdrowo i z pomysłem"; do 15 lipca w przypadku zajęć "Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych". W przypadku zebrania grupy chętni zostaną poinformowani i poproszeni o dokonanie płatności.

43-200 Pszczyna
ul. Parkowa 20 a

tel. 32 210 57 77
kom. 604508718

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA