Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 11 lutego 2019
  • 12 lutego 2019
  • wyświetleń: 5366

W powiecie nie ma apteki całodobowej. Są nocne dyżury

Na terenie powiatu pszczyńskiego funkcjonuje kilkadziesiąt aptek. Żadna z nich nie jest jednak czynna całodobowo. W związku z tym opracowano harmonogram nocnych dyżurów aptek ogólnodostępnych.

Zgodnie z art. 94 ust. 1 rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych powinien być dostosowany do potrzeb ludności i zapewniać dostępność świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy. Uwzględniając powyższy przepis, w związku z brakiem apteki całodobowej na terenie Powiatu Pszczyńskiego, opracowano harmonogram nocnych dyżurów aptek ogólnodostępnych.

Dyżur nocny będzie trwał od godziny 23:00 tj. godzina zamknięcia ostatniej najdłużej otwartej apteki ogólnodostępnej na terenie Powiatu Pszczyńskiego (Apteka "Na Bielskiej" z siedzibą w Pszczynie przy ul. Bielskiej 2) do godziny 7.00 dnia następnego tj. najwcześniejsza godzina otwarcia aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

Warto dodać, że członkowie Komisji Spraw Społecznych sformułowali wniosek do Zarządu Powiatu ws. utworzenia na terenie szpitala powiatowego apteki, która będzie podlegała spółce. Jak zapewniła starosta Barbara Bandoła, wniosek został przekazany do spółki Centrum Przedsiębiorczości, która będzie go analizowała.

Do pobrania:

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA