Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 3 kwietnia 2019
  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6773

710 tys. zł wsparcia na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala

Pięć gmin powiatu pszczyńskiego przekaże łącznie 710 tys. zł na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala. - Bardzo dziękuję za to wsparcie. To ważny akt solidarności i pokazanie, że szpital jest dla nas wszystkich bardzo istotny - mówi starosta Barbara Bandoła.

W lutym uchwałę w sprawę udzielenia pomocy finansowej powiatowi pszczyńskiemu na zakup sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie podjęła Rada Gminy Suszec. Radni jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel 110 tys. zł. 21 marca Rada Miejska w Pszczynie jednogłośnie zdecydowała o przeznaczeniu 300 tys. zł z budżetu gminy Pszczyna na zakup sprzętu medycznego dla szpitala. Z kolei 26 marca również jednogłośnie Rada Gminy Miedźna podjęła uchwałę o przeznaczeniu na ten cel 100 tys. zł. Tego samego dnia większością głosów uchwałę w sprawie przekazania 150 tys. zł na zakup sprzętu podjęła Rada Gminy Goczałkowice-Zdrój. 27 marca większością głosów Rada Gminy Kobiór zdecydowała o przekazaniu z budżetu gminy kwoty 50 tys. zł.

Łącznie pięć gmin powiatu pszczyńskiego przekaże wsparcie na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego w wysokości 710 tys. zł.

- To nie jest szpital powiatu czy gmin. To jest szpital przede wszystkim mieszkańców, którzy zasługują na to, żeby móc leczyć się w jak najlepszych warunkach. Tylko działając wspólnie oraz solidarnie podejmując się tego wyzwania jesteśmy w stanie spełniać ich oczekiwania w tym zakresie i myśleć o ciągłym rozwijaniu i unowocześnianiu świadczonych w szpitalu usług. Dlatego bardzo dziękuję burmistrzowi Pszczyny, wójtowi gminy Suszec, wójtowi gminy Miedźna, wójt Goczałkowic-Zdroju, wójtowi Kobióra oraz wszystkim radnym miejskim i gminnym za pozytywną odpowiedź na nasz apel. Dzięki przekazanemu wsparciu będziemy mogli zakupić nowoczesne urządzenia medyczne, które będą wykorzystywane do diagnostyki mieszkańców całego powiatu - podkreśla starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Gmina Pawłowice nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji ws. udzielenia pomocy finansowej tłumacząc, że w budżecie brak jest środków finansowych na ten cel. Zaznaczono jednak, że w przypadku pojawienia się dodatkowych dochodów, wniosek zostanie ponownie rozpatrzony.

Przypomnijmy, że prośba o wsparcie szpitala została wystosowana do włodarzy gmin jeszcze końcem poprzedniej kadencji podczas konwentu samorządowców z powiatu pszczyńskiego. W tym roku starosta oraz dyrektor szpitala spotkali się z radnymi wszystkich sześciu gmin powiatu pszczyńskiego i na sesjach lub komisjach mówili o sytuacji placówki. Środki z kontraktu z NFZ nie wystarczają m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu czy na inwestycje w obiekcie. Powiat pszczyński od maja ub.r. przeznaczył na wsparcie dla szpitala już ok. 7 mln zł, dlatego zwrócono się również o pomoc do gmin powiatu.

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA