Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2136

Sprawdź rozrusznik serca w Pszczynie

Artykuł sponsorowany:

Rozrusznik serca to małe urządzenie umieszczone pod skórą w klatce piersiowej, którego zadaniem jest kontrolowanie rytmu serca. Urządzenie za pomocą impulsów elektrycznych stymuluje serce do pracy w prawidłowym rytmie.

mestest
Poradnia Med&est - Pszczyna, ul. Bogedaina 41


Wskazaniem do wszczepienia rozrusznika jest arytmia serca, która może objawiać się poprzez zbyt wolne, zbyt szybkie lub nieregularne bicie serca.

Z powodu arytmii, serce nie pompuje wystarczająco dużo krwi dla prawidłowego funkcjonowania narządów. Może się to objawiać szybkim męczeniem, zawrotami głowy, dusznością lub omdleniami. Aby zdiagnozować zaburzenia rytmu, pracę serca monitoruje się poprzez 24-godzinne badanie holterowskie. Po zabiegu wszczepienia rozrusznika serca pacjent zazwyczaj w pełni wraca do swojej codziennej aktywności.

Prawidłowe działanie rozrusznika sprawdza się na regularnych kontrolach lekarskich. Przeprowadza się je za pomocą specjalnego komputera-programatora. Lekarz zwraca szczególną uwagę na stopień zużycia baterii w urządzeniu, sprawdza czy wszczepione elektrody nie uległy uszkodzeniu lub przemieszczeniu oraz optymalnie dostosowuje ustawienie rozrusznika dla danego pacjenta.

mestest
Poradnia Med&est - Pszczyna, ul. Bogedaina 41


Od niedawna również w Pszczynie w Poradni MED&EST istnieje możliwość kompleksowej opieki kardiologicznej dla pacjentów po wszczepieniu rozrusznika serca.

Pacjentów konsultują:
  • lek. Katarzyna Czarnecka z X Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektrofizjologii i Elektrostymulacji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach
  • lek. Karol Sanecki z Oddziału Elektrokardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach


Poradnia Med&est - Pszczyna, ul. Bogedaina 41}
Poradnia Med&est - Pszczyna, ul. Bogedaina 41


MED&EST to wielospecjalistyczna poradnia medyczna działająca od 2008 roku.

Oferujemy kompleksową opiekę nad pacjentami z chorobami serca i układu sercowo-naczyniowego, a także konsultacje z zakresu neurologii, neurochirurgii, laryngologii i dietetyki.

Wykonujemy również badania diagnostyczne: EKG, ECHO serca, test wysiłkowy, holter ciśnieniowy, holter EKG (24h, 48h, 7-dniowy), doppler tętnic szyjnych oraz z zakresu dietetyki - wodorowy test oddechowy.

Zapraszamy do telefonicznej lub osobistej rejestracji.

Poradnia Med&est


  • Pszczyna
  • ul. Bogedaina 41
  • tel. 32 447 09 70, 792 327 604


Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00
Strona internetowa - www.medpszczyna.pl43-200 Pszczyna
ul. Ks. Bp. Bogedaina 41

tel. 32 447 09 70
kom. 792 327 604